| 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z | |
sort descending
Zărnescu Nicoleta

Diriginte la clasa a X-a E

Ziua Armatei in Scoli, la Ferdinand

Cu ocazia Zilei Armatei, sarbatorita astazi, Colegiul National “Ferdinand I” a gazduit evenimentul “Ziua Armatei in Scoli. Astfel, veterani, militari, studenti si elevi la institutii militare au fost prezenti la ora 09.00 in amfiteatrul liceului si au vorbit fiecare despre viata de militar.

In curtea liceului au fost amplasate doua masini militare folosite de catre armata romana, iar in sala mica de sport elevii au putut vedea diverse echipamente(arme, parasute, etc).

Ziua europeană a limbilor, 26 sept. 2016

European Day of Languages 2016
Well done to all my students from 5B, 6A, 7A!
Special thanks to Liliana Puiu & Europe Direct Bacău.

Prof. Nicoleta Nistor

Ziua Naţională a României

Momente înălţătoare, cu emoţii maxime,au trăit elevii clasei pregătitoare,claselor I, a III-a şi a IV-a A,în timpul spectacolului "Noi vrem să ne unim cu ţara!", din 28.11.2014.
Şi-au amintit, fluturând tricolorul, cât au iubit strămoşii noştri acest pământ şi cu cât curaj şi vitejie l-au apărat în vremurile grele.

Ziua porţilor deschise la Colegiul Naţional „Ferdinand I”, 7 aprilie 2014

Prima zi a săptămânii „Să ştii mai multe să fii mai bun”, 7 aprilie 2014, a debutat la colegiul nostru cu Ziua porţilor deschise. Elevi de la mai multe şcoli gimnaziale din Bacău, însoţiţi de profesori şi diriginţi, au fost să viziteze campusul nostru.

Ziua Sfântului Patrick sărbătorită la Colegiul „Ferdinand I”

Happy St. Patrick's Day!

Elevii claselor I -B și a V-a B au aflat ȋn cadrul orelor de limba englezӑ despre sӑrbӑtoarea Sf. Patrick şi s-au familiarizat cu tradiţiile, simbolurile şi legendele irlandeze. Activitatea s-a desfӑşurat ȋn cadrul protocolului de colaborare dintre Colegiul „Ferdinand I” şi Centrul de Informare „Europe Direct” Bacău şi a fost coordonatӑ de prof. Nicoleta Nistor, cu sprijinul prof. Liliana Puiu şi prof. înv. primar Margareta Vӑtӑmӑnescu.