Cum pot ajuta?

În foarte multe moduri:

• Dacă ești o firmă profitabilă și vrei să investești în viitor,  ADOPTĂ UN LABORATOR / CLUB al Colegiului Național „Ferdinand I”!  Fii un ANGEL călăuzitor pentru un domeniu de dezvoltare al acestui colegiu cu elevi pasionați de studiu!
  • Dacă ești o persoană cu expertiză într-un domeniu de activitate și vrei să împărtășești experiențe  cu  adolescenții nehotărâți în ale vieții, oferă câteva ore din timpul tău pentru a marca viitorul unor tineri, susținând niște prezentări, workshop-uri, prelegeri! Scrie-ne pe: ferdinandbc@yahoo.com  sau  mp_berza@yahoo.com;
  • Dacă vrei să ajuți financiar un copil cu posibilități materiale precare și dornic să învețe, scrie-ne pe adresele de mai sus;
  • Dacă ești pasionat de un domeniu și ai vrea să-l dezvolți cu tineri, scrie-ne la adresele de mai sus! Dă-ne o idee de proiect pe care să-l dezvoltăm!
  • Donează în contul Alumni Ferdinand și precizează proiectul care vrei să fie finanțat prin Fondul Ferdinand! Se poate dona 2% din impozitul pe venituri ca persoană fizică, se poate dona din impozitul pe profit ca persoană juridică, se poate dona pur și simplu...
  • Dacă ai o asociație, un ONG sau o fundație care dezvoltă proiecte în domeniul educației devin-o partenerul nostru!
  • Donează un calculator pentru un laborator de informatică!

Orice resursă sau idee este binevenită!